Wpływ sody oczyszczonej na organizm człowieka

Cleaning-With-Baking-Soda-I-

Soda oczyszczona jest często zawarta w preparatach zobojętniających kwasy. Znana jest również jako wodorowęglan sodu lub proszek do wypieków domowych. Wodorowęglan sodowy jest stosowany w leczeniu wielu różnych stanów chorobowych, ale nie jest pozbawiony efektów ubocznych. Skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że wiesz, jak i kiedy stosować sodę oczyszczoną.
Zgaga
Zgaga i niestrawność kwasowa są dwoma problemami żołądkowo-jelitowymi często leczone za pomocą leków zobojętniających zawierających sodę oczyszczoną. Neutralizują one kwas żołądkowy i zapewniają ulgę w bólu. Soda oczyszczona może powodować działanie przeczyszczające, jednak, wtedy, gdy przyjmuje się większe lub długotrwałe dawki. Zaleca się postępowanie zgodnie ze wskazówkami producenta oraz nie zażywanie sody oczyszczonej więcej niż dwa tygodnie bez zgody lekarza. Skutki uboczne przedawkowania obejmują zaparcia, biegunki i skurcze żołądka.
Wrzody żołądka i dwunastnicy
Soda oczyszczona jest także stosowana w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy. Wrzody są to obszary w żołądku lub dwunastnicy, gdzie powstały ubytki nabłonka, powodując ból i krwawienie. Soda oczyszczona łagodzi ból wrzodów. Dawki będą się różnić u poszczególnych pacjentów i choroby, dla których są przewidziane, więc postępuj zgodnie z instrukcjami dawkowania zaleconymi przez lekarza i bierz lek tylko tak długo, jak został on przepisany.
Kwasowość
Soda oczyszczona może być również przepisana w celu zmiany moczu na mniej kwaśny. Dawki dla dorosłych i dzieci będą różne i zależne od masy ciała. Ominięte dawki powinny zażyć się jak najszybciej lub pominąć, jeśli są zbyt blisko kolejnej dawki. Nie należy przyjmować podwójnej dawki tego leku.
Przeciwwskazania
Nie należy zażywać sody oczyszczonej, jeśli masz objawy wyrostka robaczkowego, takie jak ból w prawej dolnej stronie lub zapalenie jelita z bólem brzucha i gorączką. Przed zastosowaniem leku, należy poinformować lekarza o innych zażywanych lekach, np. na nadciśnienie, choroby nerek, niewydolność serca lub krwawienia brzuszne. Soda oczyszczona może nasilić te problemy.

 

http://www.dietamedic.pl/wplyw-sody-oczyszczonej-na-organizm-czlowieka/

Tłumaczenie i korekta: Monika Wosztyl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s