VIRTUES: THE ANGEL OF FAITH – CNOTY: ANIOŁ WIARY

faith

WIERZĘ, ŻE DOBROĆ I RADOŚĆ SĄ MOJE, TERAZ I ZAWSZE

Anioł Wiary daje nam poczucie, że wiara jest niewzruszona, trwała. Anioł ten trzyma świętą stułę, która oplata nas wiarą i symbolizuje ochronę w życiowych trudnościach.

Gdy trudności życiowe nam ciążą, możemy odnaleźć wiarę w to, że wszystko pójdzie dobrze. Ta wiara utrzymuje nas przy życiu w najtrudniejszych chwilach. Możemy się czasami potknąć i zagubić, lecz wiara w to, że wszystko dzieje się dla najwyższego dobra, może wznieść nas ponad wątpliwości i rozpacz. Wiara to przekonanie, że o cokolwiek poprosisz Boga, znajdzie się to na twojej drodze. Wiara to akceptacja niepewności, a także mocne przekonanie, że wszystko w końcu przychodzi.

W czasach natychmiastowego zaspokajania potrzeb odczuwamy brak okazji, by wyrazić wiarę, z wyjątkiem sytuacji, gdy nadchodzi poważny kryzys. Wiara jest czymś, co tylko my sami możemy wybrać dla własnego rozwoju; nikt nie może nam tego dać, nawet gdyby powiedział, jak się w tym doskonalić. Ludzie mogą o tym mówić i opisywać swoje własne doświadczenia, ale zasadniczo przychodzi to do każdego z nas z głębokiego wewnętrznego połączenia z samym sobą.

Życie jest naprawdę bardzo proste kiedy mamy wiarę. Możemy pójść za głosem serca i żyć zaangażowanym i pełnym sensu życiem, wierząc, że realizujemy plan. Unosimy się ponad własne ograniczone ego, by mieć wiarę, że wszechświat jest życzliwy i kochający, że jesteśmy częścią katalizatora, który zmienia świat na lepsze.

Wiara pomaga cierpliwie oczekiwać światła w chwilach, gdy widzimy przed sobą jedynie ciemność. Jest to zasadniczy składnik życia – mieć wiarę w to, że cokolwiek jest nam przeznaczone, jest to zawsze dobre. Wiara to stale pogłębiająca się wiedza, że jesteśmy kierowani, kochani i chronieni w każdym czasie. Potrzebujemy jedynie oddać się tej miłości i pozwolić, by cel naszego istnienia został spełniony.

Możemy modlić się do Anioła Wiary, aby pomógł nam odnowić wiarę w proces życia. To pomoże zaakceptować te kwestie, których nie jesteśmy w stanie zmienić, jak również wszystko to, co zostało nam dane, aby rozwinąć i uszlachetnić nasze życie. Ostatecznie będzie nas nieść poprzez trudne chwile i pomoże wzniecić miłość do siebie i całej ludzkości. Anioł Wiary pomoże nam przerzucić most pomiędzy tym materialnym, doczesnym życiem a planem duchowym.

 

http://www.parasfera.pl/artykuly/256/virtues-the-angel-of-faith-cnoty-aniol-wiary

 

Tłumaczenie i korekta: Monika Wosztyl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s