URIEL

uriel

Uriel (אוּרִיאֵל, Fanuel – „ogień Boży” lub „światło Boga”) – według tradycji judaistycznej i w niektórych wierzeniach chrześcijańskich to jeden z archaniołów. Uriela opisuje się jako płynącego „po promieniu słońca” i szybującego „gładko nad mrokiem wieczoru”. Jego imię może być analogiczne z imieniem Uriah.

Milton opisał Uriela jako archanioła, jednego z tych siedmiu, którzy stoją najbliżej tronu Bożego oraz jako regenta Słońca, którego „w Niebiosach Najprzenikliwszym […] nazwano z duchów”. W The State of Innocence Dryden przedstawił Uriela zstępującego z nieba na rydwanie ciągniętym przez białe konie. Jak przypuszcza Anscar Vonier, Uriel „jest duchem, który stał u bram raju utraconego z mieczem ognistym w dłoni”. Zdaniem Louisa Ginzberga określenie „Książę Światłości” odnosi się jedynie do Uriela.

Pomimo sławy, jaką się cieszył, Uriel był jednym z aniołów, których kult został oficjalnie potępiony przez papieża Zachariasza podczas synodu rzymskiego w 745 r. (ten sam los spotkał m.in. Raguela i Tubuela). W judaizmie natomiast jeszcze dziś spotyka się ślady kultu „świętego Uriela”. Współcześni Żydzi przed snem odmawiają modlitwę zawierającą słowa: „Winni Pana, Boga Izraela, niech Michał stanie po mojej prawicy, Gabriel po lewicy, Uriel przede mną, Rafael za mną, a ponad głową przebywa obecność Boga”.

Uriel to Archanioł zbawienia (jak w Czwartej Księdze Ezdrasza) oraz światłości. W etiopskiej Księdze Henocha – archanioł „sprawujący władzę nad gromem i trwogą”. W Życiu Adama i Ewy Uriel jest aniołem skruchy. Według Ewangelii Bartłomieja, Uriel został stworzony jako piąty Archanioł, po Satanaelu, Michale, Gabrielu i Rafale. W Apokalipsie Eliasza, Uriel jest jednym z dwóch Archaniołów (drugim jest Michał), który w Dniu Sądu Ostatecznego zaprowadzą do raju naznaczonych pieczęcią Chrystusa.

W Starym Testamencie (Iz. 29.1) występuje słowo Uriel (Ariel), jednak nie można jednoznacznie utożsamić go z imieniem anioła bez użycia źródeł pozabiblijnych. W Nowym Testamencie słowo Uriel nie występuje.

Uriel – występuje w spisie chórów anielskich kilkukrotnie jako: Sarim – „Anielscy książęta”/Anioł otchłani/archanioł zbawienia/cherubin; regent Słońca; nadzorca Tartaru; „aniołem ustanowionym nad światem i Tartarem”.

Uriel strzeże bramy prowadzącej do Drzewa życia.

Jest jednym z najbardziej przenikliwych Aniołów – jego wzrok sięga do najgłębszych zakamarków duszy, nic się przed nim nie ukryje. W razie potrzeby, wewnętrznym żarem spala nienawiść, agresję, gniew.

Za pomocą niebiańskiego ognia oczyszcza złe intencje i myśli oraz odnawia słabego ducha. Sprawuje kontrolę nad seksualnością – łagodzi falę namiętności, gdy ktoś chce się zatracić w niewierności, gdy chwilowe zauroczenie burzy dobro rodziny.

Pomaga też samoświadomości na nowo się odrodzić i wznieść na wyższy poziom.

Kto chce oczyścić swe sumienie z negatywnych energii, może modlić się do Archanioła Uriela, aby rozpalił w duszy ogień trawiący wszelkie słabości.

Jest Aniołem ognia, światła, błyskawic, poezji, pieśni, muz, muzyki, erotyzmu.

Imię Archanioła Uriela zapisane złotymi lub czerwonymi literami na białej, woskowej świecy, wprowadza do domu czyste i dobre energie. Świecy nie można gasić, musi się wypalić do końca.

Pod opiekę Archanioła Uriela dobrze jest oddawać ludzi, którzy nie mogąc poradzić sobie z temperamentem, zdradzają bliskie im osoby, popadają w seksoholizm. Ma on także ogromną rolę w zwalczaniu nałogów. Prosząc Księcia Czerwonego Promienia o wyzwolenie z nałogów nie tylko wprowadzamy w życie boskie światło, ale też wchodzimy na mistrzowską ścieżkę przemiany. Bowiem w istocie wyzwolenie z uzależnienia podnosi nasze wibracje przeprogramowując życie na program mistrzowskiej samorealizacji. Archanioł Czerwonego Ognia spala wszystko, co negatywne, a nasza dusza odradza się wzmocniona i przeprogramowana. Otaczając się czerwonym światłem Uriela uzyskujemy pełnię mocy twórczej i regenerujemy witalność, a także uzyskujemy dobry kontakt ze światem materialnym.

 

http://www.parasfera.pl/artykuly/243/uriel

 

Tłumaczenie i korekta: Monika Wosztyl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s