Archanioł Metatron

metatron

Metatron to archanioł wymieniany zarówno w kabale jak i w innych pismach, nie tylko judaistycznych. Znany jest jako ‘Ten, który zajmuje tron obok Boga’, Król Aniołów, ulubieniec Boga. Według podań jego śpiew tworzy nowe Zastępy Anielskie. Jest to istota z kręgu obcujących bezpośrednio z Bogiem. Według tradycji był stworzony razem ze światem lub nawet wcześniej. Nosi wiele imion: Mittron, Metaraon, Merraton, Matatron. Utożsamiany jest również z Aniołami o imionach: Tartiel, Jofiel, Suria, Uriel, Samuelem. Jest Kanclerzem Niebios i wodzem Aniołów. Etymologia jego imienia jest niejasna, prawdopodobnie pochodzi od słowa ‘matara’ – ‘pełniący straż’ lub ‘metator’ – ‘przewodnik, posłaniec’.

W kabalistycznym Drzewie Życia zajmuje miejsce w samej koronie i jest przyporządkowany obszarowi Keter. Często utożsamiany jest też z biblijnym Henochem, który za życia został wzięty do nieba, gdzie został przemieniony w anioła i pełni funkcję boskiego pisarza, zapisującego ludzkie czyny.

W medytacji Metatron to Anioł o ogromnej wielkości. Towarzyszą mu grzmoty, pioruny, błyskawice i zawierucha. Jego oblicze promieniuje blaskiem podobnym do blasku Słońca, świeci jasno i oślepia. Należy do Chóru Serafinów. Jest Archaniołem, który wiecznie płonie, ma wiele skrzydeł (niektóre źródła podają liczbę 72) i wiele oczu. We współczesnym ruchu New Age opisuje się go jako ‘pana sfery Słońca”’– strażnika ciała spirytystycznego.

Metatron to pierwszy Anioł Śmierci. Każdego dnia poznaje on listę osób, których dusze tego dnia zostaną przeniesione do nieba. Jest także Archaniołem Czasu i Przestrzeni. Codziennie zapisuje ludzkie czyny oraz myśli w Księdze Życia. Może anulować zapisane przewinienia, jeśli człowiek zawróci ze złej drogi i poprosi go o pomoc. Jeżeli człowiek okaże skruchę, zawsze wskaże mu dobrą drogę i sposób wyjścia z impasu, wprowadzi w życie harmonię i pomoże naprawić zło.

Metatron może także nauczyć proszącego o pomoc, jak dokonywać dobrych wyborów. Podpowie także w jaki sposób osiągnąć szczęście na ziemi, żyć w miłości oraz harmonii. Metatron pomaga wprowadzić spokój i zgodę w związkach, uczy rozwiązywania problemów, podpowiada nam, jak być dobrym, szczerym i sprawiedliwym. Jeśli masz jakiś problem, z którym nie możesz sobie poradzić i nie wiesz, do którego Anioła możesz zwrócić się o pomoc, poproś Archanioła Metatrona.

Poproszony o pomoc, daje siłę i motywację do rzucenia szkodliwego nałogu, do stworzenia dobrych relacji w rodzinie lub w pracy. Pomaga przy odchudzaniu i przy wysiłkach zbłąkanego człowieka, który chce wrócić na dobrą drogę i żyć godnie. Metatron uczy każdego z nas, jak wykorzystać dary losu i realizować plany karmiczne.

Pamiętajmy, aby zawsze ze szczerego serca podziękować za otrzymaną pomoc.

 

http://www.parasfera.pl/artykuly/224/archaniol-metatron

 

Tłumaczenie i korekta: Monika Wosztyl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s